⚽ Goalstatistieken · dagelijks bijgewerkt

Over 2.5 goals statistieken & tips

Hoe vaak voetbalwedstrijden echt eindigen met drie of meer goals, per competitie en per team, op basis van 43.255 wedstrijden sinds 1 juli 2026. Plus de wedstrijden van vandaag met de hoogste over 2,5 cijfers, en of de odds van de bookmakers kloppen.

📊 Over 2,5 goals in cijfers

Alle afgeronde wedstrijden in onze database sinds 1 juli 2026.

56,6%van de wedstrijden had over 2,5 goals
3,02goals per wedstrijd gemiddeld
78%had over 1,5 goals
35,5%had over 3,5 goals

Van de 43.255 afgeronde wedstrijden in 687 competities sinds 1 juli 2026 eindigden er 56,6% met drie goals of meer, en in 53,8% scoorden beide teams. Over 2,5 is de meest voorkomende uitkomst in het voetbal, maar met een kleinere marge dan veel gokkers denken: meer dan vier op de tien wedstrijden blijven steken op twee goals of minder.

🔥 Wedstrijden van vandaag met de hoogste over 2,5 cijfers

Wedstrijden in de komende 36 uur, gerangschikt op het aandeel over 2,5 wedstrijden van beide teams. Aftraptijden in Britse tijd.

AftrapWedstrijdThuisploegUitploegGem.Odds
za 17:00
FC VaduzvsFC Sion
Super League
100% (12)75% (12)87,5%1,36
za 20:00
ExcelsiorvsGO Ahead Eagles
90,9% (11)80% (10)85,5%1,50
za 14:30
RB LeipzigvsFC Augsburg
75% (8)87,5% (8)81,3%1,28
za 14:30
FSV Mainz 05vsBayern München
75% (8)87,5% (8)81,3%1,22
za 21:00
Orlando City SCvsNew England Revolution
82,4% (17)78,9% (19)80,7%1,36
za 16:00
GalatasarayvsAmed
80% (10)80% (10)80%1,44
za 17:00
FC LuzernvsBSC Young Boys
Super League
75% (12)83,3% (12)79,2%1,25
za 15:00
BlackburnvsWest Ham
78,6% (14)78,6% (14)78,6%1,62
za 21:00
Chicago FirevsColumbus Crew
77,8% (18)77,8% (18)77,8%1,44
za 17:45
ADO Den HaagvsSparta Rotterdam
63,6% (11)90,9% (11)77,3%1,57
zo 00:00
San DiegovsSporting Kansas City
80% (15)73,3% (15)76,7%1,25
za 21:00
Inter MiamivsCharlotte
77,8% (18)75% (16)76,4%1,25

Geen tip: dit zijn de wedstrijden waarin beide teams dit seizoen het vaakst over 2,5 gingen (aantal gespeelde wedstrijden tussen haakjes). De bookmakers kennen deze cijfers ook en verwerken ze in hun prijzen, daarom zijn de over 2,5 odds op deze wedstrijden laag. Gebruik de lijst als startpunt voor je eigen analyse, niet als weddenschap op zich.

🏆 Over 2,5 goals in de grote competities

Wedstrijden met bookmaker odds, zodat het werkelijke aandeel en het aandeel dat de odds verwachtten op dezelfde wedstrijden gemeten worden.

CompetitieWedstrijdenOver 2,5Volgens oddsGoalsBTTS
Eredivisie Nederland9871,4%66,7%3,8168,4%
Bundesliga Duitsland7269,4%66,2%3,5058,3%
Major League Soccer VS24566,9%63,8%3,2967,7%
Jupiler Pro League België9065,6%56,1%3,2348,9%
UEFA Champions League International16061,9%59,3%3,3456,8%
Championship Engeland16861,3%52,4%2,9361,9%
Serie A Italië10061%51,5%3,1858%
Süper Lig Turkije9060%53,6%3,0046,7%
UEFA Europa League International13860,1%56,4%2,8647,5%
Ligue 1 Frankrijk8159,3%56,5%3,0460,5%
Premiership Schotland6759,7%57,4%2,8356,5%
La Liga Spanje10857,4%52,9%3,0057,4%
Primeira Liga Portugal8953,9%50,8%2,6746,1%
UEFA Europa Conference League International27853,2%54,6%2,8452,5%
Brazilian Série A Brazilië15052%49,7%2,6860,7%
Premier League Engeland9046,7%56,2%2,7047,8%

Wat dit laat zien: Eredivisie heeft dit seizoen de meeste over 2,5 wedstrijden van de grote competities (71,4%), Premier League de minste (46,7%). "Volgens odds" is de gemiddelde kans op over 2,5 in de odds van de bookmakers vóór de aftrap, zonder de marge. Waar die twee over honderd wedstrijden meer dan een paar procentpunten uiteenlopen, is de markt verrast door het seizoen tot nu toe; dat kan een trend zijn of gewoon toeval, dus wees er voorzichtig mee.

🌍 Competities met de meeste en minste goals

41 competities met genoeg wedstrijden, gerangschikt op over 2,5 percentage.

Meeste over 2,5 goals

Super League Zwitserland75%3,76
1. Division Noorwegen71,7%3,93
Eredivisie Nederland71,4%3,81
Bundesliga Duitsland69,4%3,50
Eliteserien Noorwegen69,4%3,47
Eerste Divisie Nederland68,1%3,63
Major League Soccer VS66,9%3,29
Jupiler Pro League België65,6%3,23
UEFA Champions League International61,9%3,34
Championship Engeland61,3%2,93

Minste over 2,5 goals

Serie B Brazilië44,7%2,38
Liga Profesional Argentina Argentinië45,9%2,36
Liga I Roemenië44,6%2,56
USL Championship VS46,3%2,60
Premier League Engeland46,7%2,70
League Two Engeland46,9%2,69
Ligue 2 Frankrijk48,5%2,69
Segunda División Spanje48,5%2,65
Serie B Italië50%2,65
UEFA Nations League International50,7%2,46

Competities met minstens 50 wedstrijden met bookmaker odds sinds 1 juli 2026. Percentages en goals per wedstrijd over die wedstrijden.

👥 Teams met de meeste en minste over 2,5 wedstrijden

Kleine steekproeven slaan snel uit: een team met 12 wedstrijden kan er na één wilde wedstrijd extreem uitzien.

Meeste over 2,5 wedstrijden

FC Vaduz
Super League
100%12
Molde
Eliteserien
92,3%13
Jong Utrecht
Eerste Divisie
92,3%13
FC Zurich
Super League
91,7%12
FC Lugano
Super League
91,7%12
Raków Częstochowa
Ekstraklasa
91,7%12
Barcelona
La Liga
90,9%11
Groningen
Eredivisie
90,9%11
Utrecht
Eredivisie
90,9%11
Sparta Rotterdam
Eredivisie
90,9%11
Excelsior
Eredivisie
90,9%11
KVC Westerlo
Jupiler Pro League
90%10
Monza
Serie A
90%10
Fiorentina
Serie A
90%10
MSV Duisburg
3. Liga
90%10

Meeste under 2,5 wedstrijden

Arges Pitesti
Liga I
100%11
Northampton
League Two
100%12
Boulogne
Ligue 2
90,9%11
Bradford
League One
84,6%13
Port Vale
League Two
83,3%12
Corvinul Hunedoara
Liga I
81,8%11
Detroit City
USL Championship
81,2%16
Ostersunds FK
Superettan
80%15
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe
Liga I
80%10
Sudtirol
Serie B
80%10
Juventus
Serie A
80%10
Exeter City
League Two
78,6%14
Newells Old Boys
Liga Profesional Argentina
76,9%13
San Lorenzo
Liga Profesional Argentina
76,9%13
Fortaleza EC
Serie B
76,5%17

608 teams met minstens 10 wedstrijden sinds 1 juli 2026 in de competities hierboven; al hun wedstrijden tellen mee, thuis en uit. De laatste kolom is het aantal wedstrijden.

🧮 Zitten de odds goed bij over 2,5?

Het aandeel over 2,5 wedstrijden per maand, afgezet tegen de kans die de odds van de bookmakers gaven.

MaandWedstrijdenOver 2,5Volgens oddsVerschil (ptn)
Juli 202646650%52,4%-2,4
Augustus 20261.37956,9%53,1%+3,8
September 20261.31055,9%54,6%+1,3
Oktober 20261.52656,9%56,5%+0,4
November 202617865,7%57,2%+8,5

Wat dit laat zien: over de hele periode verwachtten de odds over 2,5 in 54,7% van de wedstrijden en het gebeurde in 56,3%. Vroeg in het seizoen onderschatte de markt het aantal goals; maand na maand werd het verschil kleiner doordat de bookmakers hun prijzen aanpasten. Ook als over 2,5 iets vaker valt dan de odds aangeven, slokt de bookmakersmarge van zo'n 7% op deze markt het grootste deel van dat voordeel op.

Waarom we geen over 2,5 tips publiceren: we hebben ons eigen voorspellingsmodel getest op dezelfde 4.859 wedstrijden. Op over/under 2,5 was het minder nauwkeurig dan de odds van de bookmakers (Brier-score 0,251 tegenover 0,237, lager is beter), en zelfs minder nauwkeurig dan elke keer simpelweg het gemiddelde voorspellen (0,246). Daarom geeft deze pagina je in plaats van tips de cijfers. Onze dagelijkse tips richten zich op de markten waar het model wel standhoudt.

Methode: wedstrijden met over/under 2,5 odds vóór de aftrap. "Volgens odds" = 1 gedeeld door de over odds, gedeeld door de som van 1/over en 1/under, dus zonder de bookmakersmarge.

📖 Wat is een over 2,5 goals weddenschap?

Een over 2,5 goals weddenschap wint als de wedstrijd eindigt met in totaal drie of meer goals, van beide teams samen en alleen in de 90 minuten plus blessuretijd. 2-1, 3-0 en 2-2 winnen; 1-1, 2-0 en 0-0 verliezen. Omdat er geen halve goal bestaat, is er geen push: de weddenschap wordt altijd als gewonnen of verloren afgerekend.

Under 2,5 is de tegenovergestelde weddenschap en wint bij twee goals of minder. Over 1,5 vraagt twee goals en is de veiligere lijn met lagere odds; over 3,5 vraagt er vier en betaalt meer uit. Odds van 1,80 op over 2,5 staan voor een kans van ongeveer 55%; je kunt elke quotering omrekenen met onze odds converter.

Meerdere over lijnen in één weddenschap combineren? Onze acca calculator rekent de uitbetaling voor je uit. Voor onze dagelijkse picks op andere goalmarkten, zie BTTS tips en acca tips.

❓ Veelgestelde vragen

Wat betekent over 2,5 goals?

Het betekent in totaal drie of meer goals in de wedstrijd. De goals van beide teams tellen mee, verlengingen en penalty's niet.

Hoe vaak valt over 2,5 goals?

In onze data sinds 1 juli 2026 eindigde 56,6% van de wedstrijden met drie goals of meer. In de competities met een eigen tipspagina loopt het uiteen van 46,7% tot 71,4%.

Welke competitie heeft de meeste over 2,5 goals?

Van de competities met genoeg wedstrijden had Super League (Zwitserland) dit seizoen het hoogste aandeel met 75%. Van de grote competities was dat Eredivisie.

Is over 2,5 goals een goede weddenschap?

Hij wint vaker wel dan niet, maar de odds houden daar rekening mee. Wie in onze data op elke over 2,5 had ingezet tegen de odds vóór de aftrap, had nog steeds geld verloren, omdat de bookmakersmarge groter is dan het kleine voordeel dat de markt liet liggen.

Geven jullie over 2,5 goals tips?

Niet als dagelijkse tips, omdat ons model op deze markt niet nauwkeuriger was dan de odds van de bookmakers. In plaats daarvan tonen we de statistieken en de wedstrijden van vandaag met de hoogste over 2,5 cijfers.

Elke nacht bijgewerkt. 18+, speel bewust.